Zapisy do Przedszkolatel. 501 042 239

Solipska

TPP Małe Kajtki
Warszawa ul. Solipska 8A

Punkt Przedszkolny przy ul. Solipskiej 8A to najmłodsza placówka Małych Kajtków. Powstała w kwietniu 2018 r. Znajduje się on w Starych Włochach – klimatycznej, zielonej i kameralnej części Warszawy.

DOSKONAŁA LOKALIZACJA DLA OSÓB DOJEŻDŻAJĄCYCH SPOZA WARSZAWY

Ogromną zaletą przedszkola jest bliskość kolejki WKD oraz dogodne połączenia komunikacją miejską z każdej niemal część Warszawy. Nieopodal znajduje się również zjazd z dróg ekspresowych S2 i S8.

KAMERALNA DOMOWA PRZESTRZEŃ

Placówka mieści się w zaadaptowanym na cele przedszkolne bliźniaku, dzięki czemu może zaoferować swoim wychowankom ciepłą, przyjazną, wręcz rodzinną, atmosferę na bezpiecznej i dobrze zaplanowanej przestrzeni.

A JEŚLI O PRZESTRZENI MOWA…

Przedszkole dysponuje 8 salami terapeutycznymi, wyposażonymi w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne, dostosowanymi do terapii grupowej oraz indywidualnej terapii pedagogiczno – pychologicznej i logopedycznej. Posiada również wyposażoną w profesjonalny sprzęt salę do fizjoterapii i terapii integracji sensorycznej.

PLAC ZABAW

Solipskie Kajtki mają do dyspozycji własny plac zabaw, wyposażony w bezpieczny sprzęt. Chętnie jednak korzystają z większych, osiedlowych placów, których w okolicy przedszkola są cztery.

GODZINY OTWARCIA I OFEROWANE PROGRAMY TERAPII

Przedszkole jest czynne w godzinach 8:00 – 17:00.

Praca terapeutyczna i dydaktyczna odbywa się w trzech programach:

  • program poranny Idę chętnie do przedszkola w godzinach 8:00 – 12:30
  • program popołudniowy Startup – Wyjście ze szklanej kuli w godzinach 13:00 – 16:00
  • program rocznego przygotowania do szkoły w godzinach 12:30 – 17:00

Dzieciom korzystającym z zajęć terapeutycznych w godzinach porannych zapewniamy opiekę popołudniową, zaś uczestniczącym w programach popołudniowych – do południa.

MOTTO

Naszym mottem są słowa Janusz Korczaka: Pozwólmy dzieciom, by każdy z nich stał się tym, kim stać się może. Aby je zrealizować zapewniamy naszym wychowankom optymalne warunki do prawidłowego rozwoju we wszystkich obszarach. Stosujemy różnorodne metody (nie stronimy od tych nowatorskich), za każdym razem dostosowując je do potrzeb podopiecznych. Wspieramy rodziców, jesteśmy otwarci na współpracę ze środowiskiem lokalnym.

Dyrektor przedszkola
mgr Katarzyna Szafrańska