Zapisy do Przedszkolatel. 501 042 239

Działdowska

TPP Małe Kajtki
Warszawa ul. Działdowska 12

Punkt Przedszkolny przy ul. Działdowskiej 12 powstał w maju 2016 r. Znajduje się on na terenie parteru kamienicy na warszawskiej Woli.

DOSKONAŁA LOKALIZACJA W CENTRUM WARSZAWY

Lokalizacja przedszkola jest jej dużą zaletą – wygodnie można dojechać tu komunikacją miejską z każdej warszawskiej dzielnicy.

DOBRZE ZAPROJEKTOWANA PRZESTRZEŃ

Przedszkole dysponuje 9 gabinetami do pracy indywidualnej, 5 salami grupowymi, pokojem do masaży, małą salą doświadczania świata oraz salą do zajęć z fizjoterapii i terapii integracji sensorycznej, która wyposażona jest w profesjonalny sprzęt do ćwiczeń.

EKOLOGICZNY PLAC ZABAW

Nasi podopieczni niemal codziennie bawią się, ćwiczą i odpoczywają na terenie sąsiadującego placu zabaw, który jest ogrodzony a jego podłoże zabezpieczone jest specjalną miękką powłoką. Sprzęty na placu wykonane są z drewna i ekologicznych materiałów. Dla maluchów i starszaków to wymarzony teren na harce.

UROZMAICONY PAKIET ZAJĘĆ DODATKOWYCH WWR

Oferujemy naszym Podopiecznym dodatkową ofertę zajęć w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju. Dwa razy w miesiącu naszą placówkę odwiedza charyzmatyczny pedagog tańca nowoczesnego, doświadczony CHOEOTERAPEUTA dr Paweł Zając.

Rozwijamy w naszych podopiecznych zdolności muzyczne i rytmiczne prowadząc ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE. Kolejną propozycją są EKSPERYMENTY z elementami sensoplastyki, podczas których dzieci pracują z rozmaitymi masami, niejednokrotnie przełamując swoje ograniczenia związane z obronnością dotykową.

Zajęcia z TERAPII RĘKI z kolei usprawniają motorykę małą, planowanie, koordynację wzrokowo-ruchową. Pakiet zajęć WWR obejmuje miesięcznie 4 h zajęć.

GODZINY OTWARCIA I OFEROWANE PROGRAMY TERAPII

Przedszkole jest czynne w godzinach 8:00 – 16:30.

Praca terapeutyczna odbywa się w dwóch programach:

  • program poranny Idę chętnie do przedszkola w godzinach 8:00 – 12:00
  • program popołudniowy Startup – Wyjście ze szklanej kuli w godzinach 13:00 – 16:00

Dla dzieci korzystających z programu porannego zapewniamy opiekę popołudniową w godzinach 12:00-14:30 (dzieci młodsze) i 12:00-16:30 (dzieci starsze).

CATERING

Dodatkowym autem naszego przedszkola jest zapewnienie posiłków dzieciom poprzez współpracę z firmą cateringową Szwajcarka, która dba o zbilansowaną dietę naszych Kajtków. Posiłki przygotowywane Naszym dzieciom są zróżnicowane i uwzględniają wszelkie nietolerancje i alergie.

MOTTO

Uczymy bawiąc – bawimy ucząc. Nasza misja to codzienna terapia psychologiczno-pedagogiczna nastawiona na rozwój komunikacji, mowy, umiejętności zabawy, naśladowania, samodzielności, rozwijania umiejętności społecznych i nawiązywania kontaktów z rówieśnikami. By była przyjemna odbywa się w przyjaznej i rodzinnej atmosferze w poszanowaniu dla naszych Kajtków i ich rodziców. Wspieramy system rodzinny, oferujemy warsztaty oraz konsultacje z zaprzyjaźnionymi specjalistami z innych dziedzin nauki i medycyny, by proces terapeutyczny był efektywny. Cyklicznie organizujemy w przedszkolu spotkania dla dzieci i ich Rodziców (Dni Rodziny, Warsztaty Świąteczne, Dzień Dziecka, Bal Karnawałowy, imprezy pozaprzedszkolne).

Dyrektor Przedszkola
mgr Anna Stencel